Ważne – recepty zmiany:

Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 lipca 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje.
 
Porada dla pacjenta przed wizytą u lekarza
 
Rozporządzenie Ministra Zdrowia, które weszło w życie 2 sierpnia 2023, utrudniło wystawianie recept na niektóre leki.
 
Jeśli masz wizytę u lekarza i przewidujesz, że ten może zalecić Ci stosowanie leków uspokajających, nasennych, psychostymulujących lub silnych leków przeciwbólowych (jak opioidy) zapoznaj się z poniższą instrukcją:
 
  • Korzystasz już z Internetowego Konta Pacjenta (IKP) – przed wizytą u lekarza zaloguj się do swojego konta i sprawdź czy w IKP podany jest aktualny numer telefonu. Nie zapomnij zabrać telefonu, będzie on potrzebny do upoważnienia lekarza do informacji w IKP – bez tego nie wypisze recepty.
  • Nie korzystałeś jeszcze z IKP – wizyta przebiegnie jak kiedyś.
  • Masz IKP i mimo to nie udało się wystawić e-recepty. Lekarz najpewniej wyda Ci receptę papierową. Pamiętaj, że recepty te nie funkcjonują od 3 lat, zatem może być problem z ich realizacją w aptece. Receptę papierową zanieś do apteki w oryginale, nie ma ona czterocyfrowego kodu, nie znajdziesz jej na stronie pacjent.gov.pl ani w aplikacji mojeIKP.

Zapraszamy Państwa do kontaktu. Wybierając naszą Poradnię otrzymasz fachową pomoc zaufanych i doświadczonych specjalistów, a także poczucie bezpieczeństwa i komfort opieki.